Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Inez Co. Domy Kanadyjskie - budowa pod klucz

wpisy na blogu

Artykuł:  Jak zbudować ściany wewnętrzne w domu drewnianym?

Data dodania: 2014-04-02
wyślij wiadomość

Czyli
Szkieletowy dom kanadyjski – jak poprawnie zbudować ściany wewnętrzne?

Ściany wewnętrzne buduje się niemal tak samo, jak zewnętrzne – patrzhttp://www.domykanadyjskie.com/category/technologia/sciany-zewnetrzne/

Różni je jedynie przekrój słupków, podwalin i oczepów oraz niektóre nadproża.

Zwykle ściany wewnętrzne mają 10cm grubości czyli słupki,podwalina i oczep mają wymiary 40 x 100mm. Jedynie ściany wewnętrzne nośne muszą być wykonane z przekroju 40 x 150mm czyli takiego samego jak ściana zewnętrzna.

Różnią się także niektóre nadproża. W niektórych sytuacjach, jeśli nadproże nie jest w ścianie nośnej lub podtrzymującej fragment bardziej obciążonego stropu można je wykonać w taki sposób:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli nie jesteś pewien, czy dane nadproże może być wykonane w „lekkiej” wersji lepiej niech będzie standardowe. Ilość drewna i pracy jest niewiele większa, a pewność 100%.

W ścianach zewnętrznych niezwykle istotną rolę odgrywają podciągi. To one podtrzymują strop w miejscach, gdzie belki stropowe nie mogą oprzeć się o ścianę.

Podciągi zbija się z kilku desek postawionych na sztorc. Nigdy nie na płask, bo taki podciąg ma bardzo kiepską wytrzymałość i nie może przenosić obciążeń stropu (strop będzie się uginał). Nie używa się także grubych belek (na przykład 15x20cm przy ścianie 15cm), ponieważ takie belki pracując (dosychając) będą się skręcały, a płyty GK położone na nich będą pękać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jeśli ściana wewnętrzna nie dochodzi do innej – jej końcowa część musi być szczególnie usztywniona. Dzięki temu unikniemy „skręcenia się” końcówki ściany i popękania płyt GK.

blog budowlany - mojabudowa.pl

To samo robimy, kiedy mamy narożnik zewnętrzny w ścianach wewnętrznych. Dzięki temu unikniemy „skręcenia się” ściany i popękania płyt GK.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pamiętajmy o dobrym połączeniu oczepu ściany zewnętrznej ze ścianą wewnętrzną.

blog budowlany - mojabudowa.pl

O budowie ścian zewnętrznych przeczutasz tu

1Komentarze
miroslawkruczynski
Data dodania: 2016-04-20 14:30:06
kierownik budowy, inspektor nadzoru - Warszawa i okolice
Witam. Polecam się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku. Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne. Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru. Oferujemy usługi: - kierownik budowy; - inspektor nadzoru inwestorskiego; - przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie; - ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych; - świadectwa charakterystyki energetycznej; - odbiory budynków i mieszkań; - doradztwo techniczne; - kosztorysy; - legalizacje samowoli budowlanych; - inwentaryzacje; - badania kamerą termowizyjną. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt: mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412. miroslaw.kruczynski@wp.pl www.mirbud-nadzory.pl Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl Pozdrawiam.
odpowiedz
domykanadyjskie5
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 93570
Komentarzy: 103
Obserwują: 12
On-line: 9
Wpisów: 55 Artykułów: 3 Galeria zdjęć: 216
o nas
Od 2004 roku prowadzę firmę budowlaną budującą drewniane szkieletowe domy kanadyjskie. Agnieszka Lipka
o firmie
Budujemy domy szkieletowe pod klucz. Specjalizujemy się w obsłudze osób ciężko pracujących i nie mających czasu na pilnowanie budowy. My pilnujemy ją za nich :)
ARCHIWUM WPISÓW
2014 kwiecień
2012 sierpień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67231
Liczba wpisów: 222831
Liczba komentarzy: 903641
Liczba zdjęć: 681266
Liczba osób online: 508
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
extrakominki.pl wkłady kominkowe, piece, akcesoria