Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Inez Co. Domy Kanadyjskie - budowa pod klucz

wpisy na blogu

Wpis:  Dom Kanadyjski - instalacja alarmowa

Data dodania: 2012-01-24
wyślij wiadomość

Jak montujemy alarm to pamiętajmy o najważniejszym: O NASZYM ŻYCIU I ZDROWIU.

Inwestorzy zwykle montują alarmy, aby chronić dobytek. Tymczasem najważniejszą ich zaletą jest ochrona naszego zycia przed pożarem lub zaczadzeniem. Dlatego jeśli już wydajemy 3500 na system alarmowy to dodajmy jeszcze 500 i zamontujmy czujkę dymu, czadu i gazu (jeśli mamy gaz albo nawet samochód na gaz). Może się zdarzyć (czego nikomu nie życzymy!), że te czujki uratują nam życie w razie pożaru bądź ulatniania się gazu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czujka czadu (okropnie brzydka ;)) ochroni nas przed zatruciem się tlenkiem węgla. Czujka musi być zamontowana na wysokości twarzy dorosłego człowieka. Czad jest bezwonnym gazem, ale bardzo szybkim zabójcą. Dlatego ważne jest, aby wykrywała zbyt wysokie stężenie tlenku węgla tam, gdzie najbardziej jest to niebezpieczne dla nas, mieszkańców. Tutaj montowana przy kominku, bo pożary od kominka są na drugim miejscu częstości występowania (po zaprószeniu ognia).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czujka dymu powinna byc zamontowana na suficie, w bliskiej odległości od kominka. Dym zwykle ścieli się pod sufitem (jest lżejszy od powietrza, dlatego zawsze wysoko).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Montujemy też zwykłe czujki chroniące nas przed kradzieżą.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

I na koniec codzienne sterowanie: klawiatura, którą zwykle montujemy przy drzwiach wejściowych, a czasem też przy bramie garażowej.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wpis:  Dom Kanadyjski - elewacji c.d.

Data dodania: 2012-01-24
wyślij wiadomość

Mam wyrzuty sumienia, bo nie nadążam prowadzić chociaż w miarę na bieżąco naszych blogów. Przed świętami szlifowaliśmy nową stronę www.ProjektyDomowKanadyjskich.pl. Udało się ją "powiesić" w ostatniej chwili, tuż przed naszym zimowym urlopem.

Po urlopie trzeba było się sprężyć, bo zaczynaliśmy kolejną budowę. W międzyczasie szykowanie innej do krycia dachu, a na jeszcze innej dosypywaliśmy i "głaskaliśmy" piasek w razie gdyby mróz jednak przyszedł. Tych trzech budów nie widać na blogach, ale mamy nadzieję zamieścić coś jak skończymy blog Ciepłego (już niedługo, bo dom oddajemy w stanie deweloperskim i teraz już inwestor walczy z wykończeniówką) i jak doprowadzimy ten blog Z41 do stanu aktualnego. Dzisiaj jak patrzę na Z41 budowany obok naszej firmy i na ten blog to nijak się ma jedno do drugiego :)

Szykujemy też nowe artykuły na www.DomyKanadyjskie.com, bo portal dawno nie był odświeżany. Niestety nasza praca polega przede wszytskim na budowaniu domów, więc mamy nadzieję, że odwiedzający nasze blogi wybaczą nam wszelki opóźnienia w blogowaniu :)

Parę fotek z pięknego Z41:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Elewacja ogrodowa z wejściem do pomieszczenia na tyłach garażu (na prośbę inwestora garaż podzieliliśmy ścianką na krótszy garaż i pomieszczenie techniczne).

Widać jak nagrzane od słońca metalowe drzwi zmieniają swoją "objętość". Blacha nagrzała się, rozprężyła i widać gdzie są wewnętrzne nity - jest nierówna.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na powyższym i poniższym zdjęciu widać glif wycięty w wełnie przez naszego majstra od elewacji.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tu lepiej widać. Dzięki takiemu wycięciu drzwi będą się lepiej otwierały.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A na tym zdjęciu prowadząca ten blog z przymrużeniem oka ;)

2Komentarze
piko71
Data dodania: 2012-02-09 10:54:22
Stalowe drzwi?
Dawno nie podglądałem i widzę, że praca wre pomimo zimy. Przynajmniej było tak do 24 stycznia. Zaskoczyło mnie zdjęcie stalowych drzwi. Czy to drzwi wejściowe? Czy często montujecie takie drzwi w domach szkieletowych? Pozdrawiam wszystkich "podglądaczy" i "bloggera" ;-)
odpowiedz
Data dodania: 2012-02-11 14:45:06
drzwi
Drzwi na zdjęciu to drzwi do pomieszczenia technicznego. Montujemy takie drzwi, jakie klient sobie życzy. To jego dom, a my budujemy zgodnie z jego życzeniem. Nie jesteśmy deweloperem, który buduje tak, jak sobie założył i nie insteresuje go, czy klientowi się to spodoba czy nie. Ze swojej strony możemy tylko zalecić / podpowiedzieć, które uważamy za lepsze. Polecamy zawsze drewniane drzwi z drewnianą ościeżnicą. Pozdrawiam
odpowiedz

Wpis:  Dom Kanadyjski - Brama garażowa

Data dodania: 2012-01-12
wyślij wiadomość

Witamy w Nowym Roku!

W międzyczasie wstawiliśmy bramę garażową Hormann z napędem elektrycznym.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bramę kupował inwestor, a montowała ekipa dystrybutowa Hormanna. Tak jest najbezpieczniej: ten, który sprzedaje to wstawia. Nie ma później problemów z gwarancją..

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wylewka musiała być bardzo dobrze wyliczona, żeby pod ościeżnicą bramy zmieściła nam się później płytka terakotowa. Tutaj też szacunek dla ekipy montujacej bramę - dopytali się o wszystko i zrobili tak, jak trzeba :)

domykanadyjskie5
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 93570
Komentarzy: 103
Obserwują: 12
On-line: 9
Wpisów: 55 Artykułów: 3 Galeria zdjęć: 216
o nas
Od 2004 roku prowadzę firmę budowlaną budującą drewniane szkieletowe domy kanadyjskie. Agnieszka Lipka
o firmie
Budujemy domy szkieletowe pod klucz. Specjalizujemy się w obsłudze osób ciężko pracujących i nie mających czasu na pilnowanie budowy. My pilnujemy ją za nich :)
ARCHIWUM WPISÓW
2014 kwiecień
2012 sierpień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik